LO im. M.Kopernika

Zasady korzystania z biblioteki szkolnej

Drodzy Licealiści
Do wakacji pozostało niecałe 6 tygodni. W związku z panującą pandemią koronawirusa w szkołach zawieszone są zajęcia edukacyjne. Dostęp do biblioteki też jest bardzo utrudniony i ograniczony.
Wychodząc jednak naprzeciw potrzebom naszych Czytelników, chcielibyśmy poinformować o wprowadzonych zasadach korzystania z biblioteki szkolnej.
1. W trosce o wspólne dobro przypominamy o konieczności przestrzegania obowiązujących zasad ochrony osobistej (maseczki, rękawiczki, dystans społeczny)
2.Zwrotów książek można dokonywać, zostawiając książki zapakowane w foliową torebkę (podpisane imieniem, nazwiskiem i klasą) w przygotowanym do tego celu pudełku, które znajduje się w budynku szkoły, w pobliżu dyżurki pań woźnych. Stamtąd książki będą dostarczane do biblioteki.
3. Wypożyczeń można dokonywać po uprzednim skontaktowaniu się z. M. Wesołkowską (najlepiej wykorzystując do tego celu e-dziennik;) w celu uniknięcia grupowania się osób w jednym miejscu.
4. Wolny dostęp do półek zostaje czasowo wstrzymany.
5. Przekazując informację o potrzebnych pozycjach przed przyjściem do biblioteki, ograniczamy czas do niezbędnego kontaktu.
6. Zwrócone książki są poddawane trzydniowej kwarantannie.
7. Podobnie, jak w latach minionych, można wypożyczać książki na okres wakacji. Żeby to móc uczynić trzeba poinformować o tym bibliotekarza. Jeśli ktoś chciałby przedłużyć okres wypożyczonych już książek wystarczy, że skontaktuje się (wykorzystując e-dziennik) z M. Wesołkowską w celu ustalenia faktycznego stanu konta.
8. Mamy nadzieję, że okres przejściowy, w którym się obecnie znajdujemy, skończy się niebawem. Do miłego zobaczenia 🙂

Skip to content