LO im. M.Kopernika

Odwiedziny na cmentarzu – 25.10.2019

W dniu dzisiejszym, tradycyjnie, jak co roku w okresie zbliżającego się Święta Zmarłych uczniowie pod opieką p. Magdaleny Konrad, p. Sylwii Gałązki oraz p. Agnieszki Kazimierczyk odwiedzili groby zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły.
Odwiedziny na cmentarzu na stałe wpisały się w kalendarz pracy szkoły, w ten sposób czcimy pamięć o tych, których nie ma już wśród nas.
Inicjatywa ta wpisała się również w akcję #szkolapamieta.
Odwiedziliśmy, nie tylko groby nauczycieli i pracowników, ale także zapaliliśmy symboliczne znicze w miejscach upamiętniających zmarłych nauczycieli tajnego nauczania, żołnierzy Armii Krajowej oraz Powstańców Styczniowych.
Odwiedziliśmy również grób porucznika Jana Ratyńskiego. Tego dnia przygotowaliśmy w szkole wystawę upamiętniającą porucznika Ratyńskiego, Jadwigę Długoborską oraz Lucynę Radziejowską.
Każdego roku wyjście na cmentarz , to również działania Młodzieżowej Rady Powiatu, której członkowie pod kierunkiem p. Ilony Plewnickiej i p. Magdaleny Konrad sprzatają groby opuszczone i zaniedbane. Młodzież chętnie włączyła się w akcję i angażowala się w pomóc osobom starszym, które tego dnia sprzątały groby swoich bliskich. Akcja sprzątania, jak zawsze cieszyła się wielkim uznaniem wśród mieszkańców. Dziękujemy za dobre słowo i aprobatę naszej działalności.
#kopernik #rubinek #ekonomik razem PAMIĘTAMY ❤️

Tekst i foto: Magdalena Konrad

Skip to content