LO im. M.Kopernika

Koncert charytatywny

W dniu 22 listopada w naszej szkole odbył się Koncert charytatywny, to nie był zwykły koncert…, to koncert, w którym zjednoczyliśmy siły, chcąc być razem dla naszej absolwentki Klaudii Kalbarczyk…
Klaudia ukończyła nasze liceum w 2016 r. Jest wychowanką pani wicedyrektor Małgorzaty Wiercińskiej, która wspomina ją jako miłą, sympatyczną i otwartą osobę.
Klaudia to realistka, nie zakłada na nos różowych okularów, w Jej słowniku nie istnieje słowo „może”. Gdy uczyła się w naszej szkole jej marzeniem było zostać policjantką.
Silna osobowość Klaudii nie pozwala Jej na chwile słabości, każdego dnia z uśmiechem na twarzy zaczyna kolejny trudny dzień. Wie, że musi walczyć i wierzy, że tę walkę wygra!
14 kwietnia 2019 roku wszystkie jej plany i marzenia zmieniły się w jedno – wyzdrowieć.
Klaudia zachorowała na bardzo rzadką, śmiertelną chorobę jaką jest niedokrwistość aplastyczna z klonem nocnej napadowej hemoglobinurii.
Nocna napadowa hemoglobinuria jest schorzeniem, w przebiegu którego dochodzi do rozpadu czerwonych krwinek, spadku poziomu białych krwinek oraz płytek krwi.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w przygotowanie koncertu. Dzięki Wam świat jest piękniejszy.
Ogromne podziękowania dla wszystkich za hojny dar serca. Dochód z koncertu zostanie przekazany Klaudii.
Klaudia… Klaudia Kalbarczyk
Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy, uczniowie, wolontariusze życzą Ci dużo zdrowia, siły i wytrwałości w walce z chorobą.

Dziękujemy za fotorelację
https://www.ostrowmaz.com/aktualnosci/25751
https://www.ostrowmaz24.pl/…/gramy-dla-klaudii-koncert-char…

Tekst: Magdalena Konrad
Foto: Weronika Wagner

Skip to content