#zostańwdomu i ćwicz bezpłatnie swój niemiecki z Goethe Institut

#zostańwdomu i ćwicz bezpłatnie swój niemiecki z Goethe Institut #onlinestattcorona.

Jeśli w czasie zdalnego nauczania macie niedosyt kontaktu z językiem niemieckim lub potrzebujecie powtórki przed maturą, zajrzyjcie na stronę Goethe Institut, jednej z najbardziej znanych niemieckich instytucji kultury.
Goethe Institut udostępnia Wam ONLEIHE czyli niemieckojęzyczną bibliotekę internetową. Za jej pośrednictwem można – nie wychodząc z domu – wypożyczać cyfrowe publikacje, takie jak e-booki, audiobooki i e-prasę na określony czas. W serwisie dostępne jest również ponad 100 niemieckich filmów – zarówno klasyka jak i najnowsze produkcje.
Do Waszej dyspozycji są gazety i czasopisma, również te dla młodych czytelników, współczesne powieści, opowiadania, kryminały, materiały do nauki niemieckiego (uproszczone teksty do czytania, ćwiczenia z gramatyki i leksyki itd.) oraz filmy dokumentalne i młodzieżowe.
Wszystkie informacje i instrukcje (po polsku), jak korzystać z serwisu znajdziecie tutaj:

https://www.goethe.de/ins/pl/pl/kul/ser/onl.html

Możecie również ćwiczyć zdobyte wcześniej umiejętności językowe korzystając z zestawu ćwiczeń i aplikacji #onlinestattcorona. Instytut Goethego przygotował dla Was m. in. dydaktyzację „Raumpatrouille Orion“ czyli materiały do samodzielnej nauki dla osób z bardzo niewielką znajomością języka lub całkowicie nie znających niemieckiego. Razem ze komendantem McLane, kapitanem statku kosmicznego „Orion” nauczycie się niemieckiego w niecodzienny i zabawny sposób.
Wystarczy kliknąć tutaj:

https://www.goethe.de/ins/pl/pl/spr/ueb.html

Dla uczących się niemieckiego Goethe Institut przygotował również zajęcia online pod hasłem „10 minut z niemieckim”. Lekcje nadawane są w każdą środę o 15.30.
Wszystkie wcześniejsze nagrania oraz link do transmisji znajdziecie tutaj:

https://www.goethe.de/ins/pl/pl/spr/eng/mid.html

Coś dla siebie znajdą tu także ci, którym na sercu leży przyszłość naszej planety. Ucząc się języka możecie poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą działań proekologicznych.
#goethedenktgruen” to nowa seria zawierająca wskazówki i pomysły mające związek z ochroną środowiska oraz dużą ilość nauki języka niemieckiego. Co tydzień prezentowany jest nowy temat z ciekawymi zadaniami, z których niektóre można również wykonać online.
Znajdziecie je tutaj:

https://www.goethe.de/ins/pl/pl/spr/ueb/oeko.html

(oprac. p. M. Horodok)