Z wizytą w Centrum Zdrowia Dziecka – 5.06.2018

W dniu 5 czerwca wolontariusze z panią Magdaleną Konrad odwiedzili Centrum Zdrowia Dziecka. Nasza wizyta to nie tylko odwiedziny dzieci, ale sfinalizowanie akcji „Podaruj bajkową pościel pacjentom CZD”. Zaplanowaliśmy, że pościel, która dotarła do Szkolnego Kola Wolontariatu zostanie przekazana na oddział dziennej chemioterapii. Dziękujemy za wspaniałe przyjęcie, oprowadzenie po szpitalu i możliwość spotkania z pielęgniarka oddziałową, która opowiedziała nam o chorobach nowotworowych, z którymi spotykają się ich mali pacjenci. Zobaczyliśmy oddział dzienny, gdzie podawana jest dzieciom chemia, jak również dowiedzieliśmy się co to są porty zakładane pacjentom, mieliśmy też okazję za pomocą specjalnego urządzenia zobaczyć swoje żyły.
Pobyt w szpitalu często bywa długi i trudny, nasza wizytą chcieliśmy także umilić dzieciakom, choć krótką chwilę. Odwiedziliśmy także oddział onkologiczny, gdzie nasi wolontariusze mogli porozmawiać z pacjentami, wspólnie pokolorować, a nawet tworzyć niektórym tatuaże
Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w akcję zbiórkową, dzięki Wam świat staje się lepszy.
Dziękujemy pani Beacie z CZD, za zaplanowanie naszego pobytu i spędzone wspólnie chwile… na pewno kiedyś wrócimy.. warto podarować drugiemu człowiekowi to co najcenniejsze..nasz czas
A tak w kilku słowach pisze o naszym pobycie Julka…
„Dzisiejsza wizyta w Centrum Zdrowia Dziecka na oddziale Onkologii Dziecięcej, wzbudziła wśród nas wiele emocji. Mieliśmy możliwość zobaczenia, na czym polega i jak wygląda leczenie, wyposażenie i Centrum „od środka”. Nasze ogromne zdziwienie wywołało pozytywne nastawienie i uśmiech na twarzach chorych dzieci, którego nie jedna zdrowa osoba mogłaby pozazdrościć. Chęć walki z chorobą jest w nich niesamowita, a sprzyja temu atmosfera panująca, nie tylko na tym oddziale, ale w całym Centrum. Personel niczym „dobre ciocie”, umilają pobyt dzieciom, aby choć na chwilę zapomniały o chorobie. My również postanowiliśmy w podobny sposób umilić dzieciom ten czas, przekazując zebraną w naszej szkole pościel z wizerunkiem postaci z bajek. Jak się na miejscu dowiedzieliśmy, oddział onkologiczny jest jedynym oddziałem, na którym łóżka szpitalne przykryte są wyłącznie bajkową pościelą.
Uważam, że takie doświadczenie w naszym życiu, uświadomiło nam, że należy cieszyć się i doceniać to co mamy najcenniejszego, gdyż w każdej chwili możemy to stracić. Myślę, że dzieci wiele oddałyby, aby być na naszym miejscu i razem z kolegami i koleżankami uczęszczać do szkoły i wieść normalne życie, poza murami szpitala. Sądzę, że wizyta na tym oddziale i rozmowa z podopiecznymi, powinna być dla nas mobilizacją w dążeniu do wyznaczonego celu, wykorzystując wszystkie możliwości jakie daje nam zdrowie, powinniśmy z nich korzystać a przede wszystkim je doceniać.
Była to dla nas przejmująca lekcja życia, a może nawet pokory wobec niego, którą, według mnie, każdy powinien doświadczyć aby przekonać się i zweryfikować wartości jakimi się kierujemy w naszym życiu.
Julia
klasa I E

Dziękuję za wspólnie spędzony dzień

Koordynator Szkolnego Koła Wolontariatu
Magdalena Konrad

Tekst i foto: Magdalena Konrad