Wycieczka klasy 1c do Warszawy – 6.11.2017

W dniu 6 listopada uczniowie klasy I C pod opieką wychowawczyni p. Anny Złotkowskiej oraz p. Magdaleny Konrad wzięli udział w wycieczce do Warszawy.
Zgodnie z jej programem odwiedziliśmy Escaperooms, gdzie było mnóstwo świetnej zabawy i emocji podczas rozwiązywania zagadek. Podzieleni na grupy 6-7 osobowe odwiedziliśmy następujące pokoje:

1. The Office Of John Monroe – John Monroe był prywatnym detektywem. BYŁ. Umarł całkiem niedawno. Policja twierdzi, że było to morderstwo..

2. The Flight No. C4 – Prosimy zająć miejsca, zapiąć pasy bezpieczeństwa, zrelaksować się i czekać na wybuch. Chyba, że wolicie rozbroić bombę i wyjść z tego cało…

3. The Exorcism – Ktoś został opętany. Czy staniesz twarzą w twarz z mroczną i nieznająca litości mocą?

4. The Gold Train– Jakiej wysokości znaleźnego zażądasz, jeśli odnajdziesz legendarny „złoty pociąg” zaginiony w czasie II wojny światowej?

5. The Portals– Stworzenia z innej planety, równoległa rzeczywistość, co stało się w tym laboratorium?

Następnie odwiedziliśmy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
Muzeum POLIN jest nowoczesną instytucją kultury – muzeum historycznym ukazującym 1000 lat dziejów polskich Żydów. Jest też miejscem spotkań i dialogu tych wszystkich, którzy pragną lepiej poznać przeszłość i współczesną kulturę żydowską, którzy z polsko-żydowskiej historii chcą wyciągnąć wnioski na przyszłość, którzy chcą zmierzyć się ze stereotypami i stawić czoła współczesnym zagrożeniom, takimi jak ksenofobia i nacjonalistyczne uprzedzenia. Służąc ideom otwartości, tolerancji i prawdy Muzeum Polin przyczynia się do wzajemnego zrozumienia i szacunku wśród Polaków i Żydów.
Czas wolny spędziliśmy w centrum handlowym Arkadia.
Ostatnim punktem programu była sztuka w „Och Teatr” w reżyserii Krystyny Jandy p.t ” Mayday”. Spektakl otrzymał Nagrodę Publiczności na XVI Ogólnopolskim Festiwalu Komedii TALIA 2012 w Tarnowie.
Do Ostrowi wróciliśmy ok. 23:30 zmęczeni, ale w znakomitym nastroju z nowo zdobytą wiedzą i doświadczeniem.

Tekst i foto: Magdalena Konrad