Runmageddon – Szlachetna Paczka – 23.09.2018

Pierwszy dzień jesieni 2018 roku połączona drużyna Stowarzyszenia Ostrów Biega i Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej przywitała biorąc udział w biegu z przeszkodami Runmageddon – Szlachetna Paczka.
Po co to robimy? – ktoś zapytał.
Celem jak najbardziej trafnej odpowiedzi posłużymy się elementami Deklaracji Runmageddonu.
Po pierwsze, chęć podjęcia wyzwania i zmierzenia się ze swoimi słabościami dążąc do ich pokonania w treningu i na trasie.
Po drugie chęć dotarcia do mety i nabrania pewności siebie, która (mamy nadzieję) przełoży się na inne aspekty życia.
Po trzecie „poczucie na samym sobie”, że bezinteresowna pomoc innym daje mnóstwo satysfakcji i że współpracując można osiągnąć więcej – tym sposobem, jako drużyna, zajęliśmy I miejsce w evencie.
Ponadto sam udział w biegu dostarcza emocji, które jeszcze przez wiele tygodni po starcie nakręcają i powodują uśmiech na twarzy oraz poczucie spełnienia.
Sama idea Runmageddon – Szlachetna Paczka buduje optymistyczny obraz Polski i Polaków – z jednej strony angażując nas w pozytywnie zwariowaną aktywność, a z drugiej pokazując, że polski produkt może być najlepszy na świecie.
Jednocześnie, jako uczniowie Liceum chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować Dyrektorowi Liceum Panu Waldemarowi Bartosik, Prezesowi Stowarzyszenia Ostrów Biega Panu Dariuszowi Romejko oraz Rodzicom za umożliwienie nam wzięcia udziału w biegu.
Uczestnicy: Maksymilian Wilczyński, Maciej Szymanik, Zuzanna Składanek.