LO im. M.Kopernika

Jesteśmy razem – 19 września 2019

Po raz kolejny braliśmy udział w międzynarodowym projekcie Jesteśmy razem. Przedsięwzięcie jest realizowane dzięki współpracy Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Treblinka. Niemiecki nazistowski obóz zagłady i obóz pracy (1941-1944), miasto i gmina Kosów Lacki oraz Zespół Szkół w Kosowie Lackim oraz Ministerstwa Edukacji Izraela. Ideą projektu jest integracja i edukacja młodzieży polskiej i izraelskiej. Służą temu warsztaty, które są prowadzone przez edukatorów w języku polskim i angielskim. Miejscem spotkania był Zespół Szkół w Kosowie Lackim.
Jubileuszowy projekt został wzbogacony o 2 wykłady. Pierwszy, przygotowany przez młodzież, dotyczył historii ocalenia Aarona Elstera przez Franciszkę i Hipolita Górskich, za co zostali odznaczeni pamiątkowym medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata. Drugi zaś przedstawiony przez pracownika Polin dotyczył Holokaustu ze szczególnym naciskiem na omówienie Planu Reinhardt.
Grupę uczestników projektu z Kopernika stworzyli uczniowie klas: Ic, II b, II d, II h. Koordynatorem projektu była jak zwykle p. Izabela Hryń. Opiekę nad młodzieżą w trakcie wyjazdu sprawowały: M. Biegaj i M. Wesołkowska.

Skip to content