Dzień Bezpiecznego Internetu 2018

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Tegoroczne DBI świętujemy 6 lutego 2018r. pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Szacunek to istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią. Podczas obchodów DBI 2018 chcemy podkreślić także to, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.

Z tej okazji zachęcamy wszystkie instytucje z całej Polski do podejmowania  lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów (m.in. zajęć edukacyjnych, happeningów, gazetek szkolnych, kampanii informacyjnych, konkursów) oraz zgłaszania ich za pomocą elektronicznego formularza na stronie DBI.pl – ZGŁOŚ INICJATYWĘ DBI . Inicjatywy organizowane z okazji DBI można zgłaszać do końca lutego 2018 r.  

Lokalni organizatorzy DBI otrzymają pakiet materiałów edukacyjnych i promocyjnych pomocnych w organizacji obchodów. Pakiet zostanie przesłany na adres podany podczas rejestracji inicjatyw. UWAGA: warunkiem otrzymania przesyłki z materiałami jest zarejestrowanie inicjatywy na stronie DBI.pl do 20 lutego 2018 r.

Jak co roku przygotowaliśmy konkurs na najciekawszą inicjatywę DBI. Organizatorzy najciekawszych inicjatyw otrzymają atrakcyjne nagrody ufundowane przez głównego partnera DBI – Fundację Orange.

Zachęcamy do odwiedzenia strony www.dbi.pl, na której znajdują się niezbędne informacje.

Pozdrawiam
st. sierż. Marzena Laczkowska
Rzecznik Prasowy
KPP Ostrów Mazowiecka
tel. 608 203 124