27 kwietnia 2012r. – zakończenie roku klas maturalnych

„Szczęśliwej drogi już czas
Mapę życia w sercu masz
Jesteś jak młody ptak …”

W dniu 27 kwietnia pożegnaliśmy naszych maturzystów. Był to ich ostatni dzień w szkole, została już tylko matura – ten najważniejszy egzamin w ich życiu, od którego zależeć będą dalsze losy naszych absolwentów. Uroczystość w sali gimnastycznej rozpoczęła się o godzinie 12.30. Wśród gości zaproszonych byli: p. v-ce burmistrz Danuta Janusz, p. v-ce starosta Jerzy Bauer, p. przewodnicząca Koła Wychowanków Barbara Jaroszkiewicz, p. prezes Banku Spółdzielczego Bartosz Kublik, były dyrektor szkoły p. Tadeusz Zaniewski oraz przedstawiciele Rady Rodziców – p. Bogumiła Wujek, p. Magdalena Skalik, p. Mieczysław Rejniak, p. Mieczysław Orych oraz instruktor tańca p. Kazimierz Trzaska.

Ciepłymi słowami trzecioklasistów pożegnał Pan Dyrektor, życząc im właściwych wyborów, sukcesów i jak najlepszych wyników na maturze. Każdy z gości zaproszonych równie ciepło życzył im tylko tego, co najlepsze, a przede wszystkim 100 % zdanej matury i dostania się na wymarzone studia.

W tym dniu nastąpiło także przekazanie Pocztu Sztandarowego przez odchodzących uczniów. Paulina Polak, Mateusz Zaręba i Małgorzata Zyśk przekazali sztandar, czapki, szarfy i rękawiczki młodszym kolegom – Adrianowi Jaszczakowi, Alicji Jemielita i Izabeli Szymańskiej.

Następnie odbyło się wręczenie nagród, dyplomów, świadectw z czerwonym paskiem, wszystkim wyróżnionym, którzy pracowali na swoje osiągnięcia całe 3 lata.

W części artystycznej zobaczyliśmy krótki występ. Przemówienie w imieniu Samorządu Uczniowskiego wygłosili Mateusz Rutkowski i Izabela Szymańska. Maturzyści mogli posłuchać piosenek wykonanych przez chórek „Ale to już było” i „Szczęśliwej drogi już czas” oraz „Ostatni raz z moją klasą” w wykonaniu Marcina Dembka. Był także pokaz żonglowania, który zaprezentował Dariusz Grabowski oraz układ taneczny przygotowany pod kierunkiem Kingi Pochmary.

W tle wyświetlane były zdjęcia trzecioklasistów, które wywołały łzy radości i wzruszenia, jeszcze przez chwilę, tu na tej sali mogli powspominać wspólnie spędzony czas.

Przemówienie w imieniu klas III wygłosił Robert Stryiński z kl. III D, natomiast w imieniu wychowawców klas III głos zabrała p. Agnieszka Radomska, wychowawczyni kl. III H.

M Konrad

NAGRODY ROK 2012
Decyzją Rady Pedagogicznej z dnia 23.04.2012 przyznano następujące nagrody:

1. NAGRODA FUNDACJI JANINY I BOHUMIRA SMEJKALÓW DLA NAJLEPSZEGO ABSOLWENTA

IWONA ŻOCHOWSKA KL. III A – 5,28 zachowanie wzorowe
Za uzyskanie najwyższej średniej ocen na świadectwie ukończenia szkoły i wzorowe zachowanie, udział w konkursach matematycznych oraz fizycznych: Polsko-Ukraińskim Lwiątku oraz Fuzji Jądrowej

2. NAGRODA PREZESÓW BANKU SPÓŁDZIELCZEGO
P. ZBIGNIEWA KRUTCZENKI I P. BARTOSZA KUBLIKA DLA NAJLEPSZEGO ABSOLWENTA ZE ŚRODOWISKA WIEJSKIEGO

JOANNA SARNOWSKA KL. III D – 5,26 zachowanie wzorowe
– VI miejsce w Olimpiadzie Teologii Katolickiej etap diecezjalny,
– IV miejsce w Powiatowej Olimpiadzie Ekologicznej im. Wiktora Ignacego Godlewskiego w roku szkolnym 2009/2010,
– III miejsce w Powiatowej Olimpiadzie Ekologicznej im. Wiktora Ignacego Godlewskiego w roku szkolnym 2010/2011,
– udział w Olimpiadzie Ekologicznej na etapie wojewódzkim w roku szkolnym 2009/2010,
– III miejsce drużynowo w konkursie YPEF.

3. NAGRODA STAROSTY POWIATU OSTROWSKIEGO

MARTYNA WARDASZKA KL. III D – 4,84 zachowanie wzorowe
za reprezentowanie szkoły w różnych dyscyplinach sportowych i osiąganie bardzo wysokich lokat (I, II, III miejsca).

4. NAGRODA KOPERNIKOWSKA

MARTYNA WYBRANIAK KL. III H – 5,22 zachowanie wzorowe
– udział w olimpiadzie geograficznej,
– praca w samorządzie szkolnym.

5. NAGRODA KOŁA WYCHOWANKÓW GIMNAZJUM I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

DAMIAN SKŁODOWSKI KL. III G – 4,89 zachowanie wzorowe
– I miejsce w konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Północnej Irlandii,
– udział w Olimpiadzie Wiedzy Teologii Katolickiej (w latach szkolnych 2009/2010, 2010/2011, 2011/2012),
– udział w Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym (w latach szkolnych 2010/2011, 2011/2012).

6. NAGRODA BURMISTRZA MIASTA OSTRÓW MAZOWIECKA

MARTA STUDNICKA KL. III A – 5,17 zachowanie wzorowe
– udział w konkursach matematycznych,
– udział w Polsko-Ukraińskim Konkursie Fizycznym Lwiątko.

7. NAGRODY KSIĄŻKOWE W FORMIE BONÓW PODARUNKOWYCH DO EMPIKU OTRZYMUJĄ:

KATARZYNA FERENC KL. III F – 5,11 zachowanie wzorowe,
DOMINIKA CIESIELSKA KL. III G – 5,11 zachowanie wzorowe,
KLAUDIA KOWALCZYK KL. III A – 5,0 zachowanie wzorowe,
KATARZYNA GNIAZDOWSKA KL. III H – 4,89 zachowanie wzorowe,
ARTUR URBANOWSKI KL. III F – 4,78 zachowanie wzorowe.

NAGRODA KSIĄŻKOWA

OSKAR TENACE KL. III A
za zdobycie tytułu finalisty 35 OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY JĘZYKA NIEMIECKIEGO.

8. DYPLOMY KOPERNIKOWSKIE

1. IWONA ŻOCHOWSKA KL. III A
2. JOANNA SARNOWSKA KL. III D
3. MARTYNA WYBRANIAK KL. III H
4. MARTA STUDNICKA KL. III A
5. KATARZYNA FERENC KL. III F
6. DOMINIKA CIESIELSKA KL. III G

9. ŚWIADECTWA Z BIAŁO-CZERWONYM PASKIEM ŚR. 4,75 OTRZYMUJĄ:

1 IWONA ŻOCHOWSKA III A 5,28 wz
2 JOANNA SARNOWSKA III D 5,26 wz
3 MARTYNA WYBRANIAK III H 5,22 wz
4 MARTA STUDNICKA III A 5,17 wz
5 DOMINIKA CIESIELSKA III G 5,11 wz
6 KATARZYNA FERENC III F 5,11 wz
7 KLAUDIA KOWALCZYK III A 5 wz
8 EMILIA RUTKOWSKA III D 4,95 wz
9 DOMINIKA STANISZEWSKA III B 4,94 wz
10 DAMIAN SKŁODOWSKI III G 4,89 wz
11 KAROL JABŁOŃSKI III A 4,89 wz
12 KATARZYNA GNIAZDOWSKA III H 4,89 wz
13 WOJCIECH SZYMAŃSKI III A 4,89 wz
14 MARTYNA WARDASZKA III D 4,84 wz
15 DANIEL ŻYŁOWSKI III H 4,83 wz
16 KATARZYNA KOZIARA III D 4,79 wz
17 NATALIA ŚWIERŻEWSKA III D 4,79 bardzo dobre
18 AGATA BOJANOWSKA III F 4,78 wz
19 ARTUR URBANOWSKI III F 4,78 wz
20 MAGDALENA FIDURA III H 4,78 wz
21 MAGDALENA JAKUBIAK III H 4,78 wz
22 PATRYCJA KRAKÓWKA III B 4,78 wz
23 JUSTYNA KOZIARA III F 4,77 bardzo dobre

10. 100% FREKWENCJA W CZASIE TRZYLETNIEJ NAUKI

MARCIN SZYDLAK KL. III C

11. 100% FREKWENCJA W KLASIE III

OLGA SOKOŁOWSKA KL. III H
DOMINIKA CIESIELSKA KL. III G
KATARZYNA FERENC KL. III F

12. PRACA W SAMORZĄDZIE SZKOLNYM, REPREZENTOWANIE SZKOŁY W POCZCIE SZTANDAROWYM I PRACA W RADIOWĘŹLE SZKOLNYM

1. PAULINA POLAK KL. III B (Poczet Sztandarowy)
2. MAŁGORZATA ZYŚK KL. III B (Poczet Sztandarowy)
3. MATEUSZ ZARĘBA KL. III B (Samorząd + Poczet Sztandarowy)
4. DAMIAN SKŁODOWSKI KL. III G (Samorząd)
5. MACIEJ JASTRZĘBSKI KL. III H ( Radiowęzeł)
6. KAMIL MAJEWSKI KL. III H (Radiowęzeł)
7. KAMIL PAZIK KL. III C (Radiowęzeł)

13. PRACA W WOLONTARIACIE:

1. MAGDALENA JASTRZĘBSKA KL. III H
2. KATARZYNA GNIAZDOWSKA KL. III H
3. KAROLINA ALGRZYM KL. III H
4. OLGA JASIONEK KL. III E
5. SYLWIA CICHOWSKA KL. III E

15. PODZIĘKOWANIA SPECJALNE DLA RODZICÓW

1. MIECZYSŁAW ORYCH
2. MIECZYSŁAW REJNIAK
3. BARBARA JAROSZKIEWICZ
4. JERZY BAUER
5. WŁADYSŁAW KRZYŻANOWSKI
6. RYSZARD KOŁACZ
7. DANUTA JANUSZ

16. LISTY GRATULACYJNE DLA RODZICÓW UCZNIÓW ZE ŚREDNIĄ 4,5 I POWYŻEJ

1 IWONA ŻOCHOWSKA III A 5,28 wz
2 JOANNA SARNOWSKA III D 5,26 wz
3 MARTYNA WYBRANIAK III H 5,22 wz
4 MARTA STUDNICKA III A 5,17 wz
5 KATARZYNA FERENC III F 5,11 wz
6 DOMINIKA CIESIELSKA III G 5,11 wz
7 KLAUDIA KOWALCZYK III A 5 wz
8 EMILIA RUTKOWSKA III D 4,95 wz
9 DOMINIKA STANISZEWSKA III B 4,94 bardzo dobre
10 WOJCIECH SZYMAŃSKI III A 4,89 wz
11 KAROL JABŁOŃSKI III A 4,89 wz
12 DAMIAN SKŁODOWSKI III G 4,89 wz
13 KATARZYNA GNIAZDOWSKA III H 4,89 wz
14 MARTYNA WARDASZKA III D 4,84 wz
15 DANIEL ŻYŁOWSKI III H 4,83 wz
16 NATALIA ŚWIERŻEWSKA III D 4,79 wz
17 KATARZYNA KOZIARA III D 4,79 wz
18 PATRYCJA KRAKÓWKA III B 4,78 wz
19 ARTUR URBANOWSKI III F 4,78 wz
20 AGATA BOJANOWSKA III F 4,78 wz
21 MAGDALENA FIDURA III H 4,78 wz
22 MAGDALENA JAKUBIAK III H 4,78 wz
23 ROBERT STRYIŃSKI III D 4,74 wz
24 ALICJA SZYMAŃSKA III G 4,73 wz
25 JUSTYNA KOZIARA III F 4,77 bardzo dobre
26 DOROTA HERMAN III D 4,68 bardzo dobre
27 MARTA ELŻBIETA PODBIELSKA III D 4,64 dobre
28 KATARZYNA URBANIAK III A 4,61 wz
29 ANNA ROBAK III E 4,61 bardzo dobre
30 KATARZYNA WESOŁKOWSKA III F 4,6 wz
31 MATEUSZ WARACKI III C 4,52 wz
32 MAŁGORZATA PRZYWOŹNA III E 4,51 dobre
33 MARCIN SZYDLAK III C 4,52 wz

DYPLOMY ZA OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE
CHŁOPCY:

1 RAFAŁ JAGIELSKI III A
2 ARTUR KOMOROWSKI III A
3 KAMIL KOZIARA III A
4 DAWID SPUTO III A
5 TOMASZ SUBDA III A
6 DAMIAN KARPIUK III A
7 MATEUSZ ZARĘBA III B
8 WOJCIECH PRZEŹDZIECKI III B
9 ŁUKASZ PRZYBYSŁAWSKI III B
10 MICHAŁ GŁĘBOCKI III B
11 MARCIN GAŁĄZKA III B
12 WIKTOR KORDOWSKI III B
13 PAWEŁ FABIAŃSKI III C
14 MATEUSZ ORŁOWSKI III C
15 MATEUSZ WARACKI III C
16 MACIEJ MADEJ III C
17 KAMIL PAZIK III C
18 ARTUR URBANOWSKI III F
19 RADOSŁAW KOZIARA III F
20 DAMIAN ZĄBEK III A
21 ALEKSANDER OLENDER III F
22 DAMIAN PRZYBYŁOWSKI III F
23 KAROL PRAŻMO III F
24 JAKUB SOBIESKI III G
25 TOMASZ MARCJANIAK III G
26 PATRYK WOJCIECHOWSKI III G
27 CEZARY MALISZEWSKI III H
28 MARIUSZ SOKOŁOWSKI III H
29 BARTOSZ WILEŃSKI III H

DYPLOMY ZA OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE
DZIEWCZĘTA:

1 MAŁGORZATA LEGACKA III B
2 KAMILA PĘDZICH III B
3 PAULINA KRAWCZYK III B
4 PATRYCJA KRAKÓWKA III B
5 KATARZYNA SKUDZIŃSKA III B
6 ALEKSANDRA SOKOŁOWSKA III B
7 SYLWIA SZCZAPA III B
8 MARTYNA WARDASZKA III D
9 PAULINA SIWEK III D
10 MAŁGORZATA ZYŚK III D
11 MILENA GUCAŁ III E
12 KAMILA SOKOŁOWSKA III E
13 DOMINIKA CIESIELSKA III G
14 KATARZYNA PODBIELSKA III G
15 ALICJA SZYMAŃSKA III G
16 ANETA WIĘCŁAWIK III H
17 PATRYCJA WASIL III H
18 MAGDALENA JASTRZĘBSKA III H

PUCHAR ZA ZAJĘCIE I MIEJSCA
w rejonowych eliminacjach do
XVI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

– Pazik Kamil,
– Majewski Kamil,
– Jastrzębski Maciej.

Zakończenie roku klas maturalnych. 27 kwietnia 2012r. Maja Sobotka.

Foto: Maja Sobotka